22. lugu "Minu õpetaja Tiia Saar"

Haljala gümnaasiumis on palju häid õpetajaid, aga mina kirjutan õpetaja Tiia Saarest. Õpetaja Tiia on hästi tore ja tark õpetaja. Algul, kui ma temaga 5. klassis matemaatikat õppima hakkasin, kartsin teda, sest kõik pidasid teda rangeks õpetajaks. Aga peagi sai mulle selgeks, et kui ise pahandustega hakkama ei saa ning õppida viitsid, siis on ta väga hea õpetaja.
Tema tunnis valitses alati kord ning kõik viitsisid kuulata. Kodused tööd olid alati kõigil tehtud. Õpetaja oskas hästi seletada – kõik mõisted ja terminid seletas ta lihtsas keeles ja arusaadavalt lahti. Me kirjutasime küll palju vihikusse üles, kuid tänu sellele sai ka kõik selgeks. 
Me ei lahendanud kõiki ülesandeid oma raamatust, vaid õpetajal oli palju huvitavaid lisaülesandeid, enamiku töölehti koostas ta ise. Lahendasime palju erinevaid ülesandevariante, et kõik selgeks saaks. Õpetaja oskas ka nalja teha.
Minu meelest peabki õpetaja range olema, et lapsed ülekäte ei läheks, aga samas mitte nii range, et lapsed õpetajat vihkama hakkavad.
Vahepeal tahtsin ma juba matemaatikaõpetajaks saada ning olla õpetaja Tiia sarnane. Aga oma praegusi matemaatikahindeid vaadates on mul see isu kadunud – nuppu mul pole. Kuid kõik 5. klassi vihikud on mul alles ning vahel lappan neid ning leian mõndagi vajalikku.
Õpetaja Tiia Saar on väga hea matemaatikaõpetaja.