24. lugu "Minu unistuste õpetaja"

Minu unistuste õpetaja on täpselt selline, nagu oli mu esimene klassijuhataja Elve Bergström. Esimesest päevast peale oli õpetaja väga abivalmis ning tema jaoks olid kõik õpilase tähtsad. Ta jõudis alati kõigiga rääkida ja kõik tahtsid temaga rääkida ning oma muresid ja rõõme jagada. Kõik lapsed austasid teda. Tal oli meile alati lohutavaid sõnu öelda, kui oli vaja. Ta jagas meile kiitust ja laitust. Peale lugemise ja kirjutamise õpetas ta meile kombeid ja käitumist nii koolis kui väljaspool kooli.
Õpetaja Elve on alati hästi hoolitsetud ja ilusasti riides. Tema välimus ja iseloom sobivad kokku. Tal on lühikesed lokkis juuksed, suured ümarad prillid. Tal on palju ilusaid seelikuid, väga harva on teda näha pükstes.
Õpetaja ei hinnanud meid rangelt ega andnud kodus palju õppida, vaid lasi nautida lapsepõlve. Näiteringis õpetas ta meile näitlemist, nii saime julgust ja esinemisoskust. Ta korraldas meile huvitavaid klassiõhtuid. Käisime ekskursioonidel ja matkadel, kus kõigil oli huvitav.
Õpetaja Elve küsib ka praegu meie hinnete järele ning huvitub meie tegemistest. Sellised peaksid olema kõik õpetajad, kes tahavad olla laste unistuste õpetajad.