28. lugu "Iga õpetaja on eriline"

Iga õpetaja on eriline. Aga üksteisest on õpetajad erinevad, sest nad õpetavad erinevaid aineid ning iseloomudki ei ole sarnased. Meie koolis on palju toredaid õpetajaid.
Minu vene keele õpetaja on Ingrid Mäemets. Alguses ma kartsin teda, sest õpetaja on nõudlik: kõik peab olema korrektne ning töösse suhtumine tõsine. Tundides peab hoolega kuulama, sest ükskõik mis hetkel võib tulla tunnikontroll. Mõnikord, kui meil tunni lõpus aega jääb, siis me laulame vene keeles. Kui õpetajal on hea tuju, siis ta teeb nalja. Kui tal on halb tuju, siis üritame meie talle head tuju luua.
Minu terviseõpetuse õpetaja on Tiina Pihlak. Ta on rõõmsameelne, tore, sõbralik ja hea õpetaja. Ta seletab oma ainet väga hästi. Et me veel paremini aru saaksime, teeb ta Power Point slaidiesitlusi. Selleaastaseks 6. klassi terviseõpetuse tasemetööks olema hästi valmis.
Tore õpetaja on ka mu praegune klassijuhataja Külli Heinla. Ta on kena, abivalmis ning kannatlik. Kui mul on jäänud kodune töö tegemata, siis ta andestab. Õpetaja on eriline ka selle poolest, et ta on  ise kunagi Haljala koolis õppinud ning nüüd juba mitu aastakümmet olnud õpetaja. 
Viivi Voorand on minu muusikaõpetaja. Temaga koos olen käinud paljudel lauluvõistlustel ning tulnud auhinnalistele kohtadele. Ka õpetaja Viivi on lahke ning sõbralik. Ta tegeleb andekate laululastega oma vabast ajast. Mul on vedanud, sest minagi saan tema õpetusest osa.
Kõike, mida õpetajad meile õpetavad, on meil edaspidi vaja. Kui meil tulevikus hästi läheb, siis tasub mõelda õpetajatele, kes meile oma teadmisi ja hingesoojust jagasid.