Eesti Õpetaja autähis ootab uusi ja värskeid mõtteid

Eesti õpetaja autähise Haljalasse püstitamise mõtet on levitatud juba üle aasta. Vahepeatuseks kutsuti kolmapäeval, 12. mail kõik autähisega seotud inimesed Lääne-Viru maavalitsusse, et võtta kokku olnud tegemised ning jagada ideid ja innustust eelolevaks suveks. Kutsutud olid nii märgimüüjad, parimad õpetajate lugusid kirjutanud lääne-virulased kui ka tähtsamad mõtte ja teo edasikandjad. 
 Läbi kogu ürituse kõlasid arvamused õigetest tegudest ja tähtsatest väärtustest. ’’Õpetajad on need, kes annavad teile selle võtme, millega õigeid uksi avada,’’ sõnastas Lääne-Virumaa Omavalitsuste Liidu tegevdirektori Sven Hõbemägi õpetaja tähenduse. Samuti jäi kõrvu lause, et inimesed teevad küll asju õigesti, aga äkki pole need tegemised päris õiged.
Maavalituse haridus- ja sotsiaalosakonna juhataja Marge Lepik jagas tunnustust parimatele lugude kirjutajatele meie maakonnas ning tänas ka aktiivsemaid märgikampaanias osalenuid, kes kõik omale väikese meene said. Märgikampaania aga läheb täiskäigul edasi, levib järjest rohkematesse koolidesse ning et roheline märk endale soetada, peab silmad kindlasti lahti hoidma.
Praeguseks hetkeks on annetuste ja märgimüügiga kogutud 86 270 krooni, mis pole esimese aasta kohta üldse väike summa, nagu rõhutas Haljala gümnaasiumi direktor Kaido Kreintaal. Ta kutsus meid  mõtlema tulevikule ning moodustele, kuidas mõtte edastamist efektiivsemaks muuta. Peaaegu kõik kohalolijaid said öelda parima sõna või väärtuse, mis peaks iseloomustama head õpetajat. Praegune idee seisneb selles, et tähtsamad mõtted kirjutatakse üles tähise aluse kaheksale tahule. Et ise autähise loomisest osa võtta, tuleks kindlasti silm peal hoida autähise kodulehel www.eestiopetaja.haljala.ee, kuhu lähiajal kõik info kindlasti ilmub.
Kohvipausil küsiti minult, kas mina olengi Kadri Haavajõe, õpetajate lugude konkursil osalenu. Pidin kahetsusega pead raputama, aga just tänu temale sain ma võimaluse lahkuda ürituselt märkmeid täis paberiga.

Kaisa  Lumiste